اپلیکیشنی که آب‌‌و‌‌هوای شهرتان در سال ۲۰۸۰ را پیش‌بینی می‌کند

4352654 300x200 - اپلیکیشنی که آب‌‌و‌‌هوای شهرتان در سال ۲۰۸۰ را پیش‌بینی می‌کند

پژوهشگران یک اپلیکیشن تحت وب طراحی کرده‌‌اند که به‌‌سادگی پیش‌بینی می‌کند آب‌‌و‌‌هوای یک شهر در سال ۲۰۸۰ چگونه خواهد بود.

دو پژوهشگر آمریکایی یک اپلیکیشن تعاملی تحت وب توسعه داده‌‌اند تا درک اثرات بالقوه‌‌ی تغییرات اقلیمی برای مردم آمریکای شمالی آسان‌‌تر شود؛ آن هم با نشان‌‌دادن وضعیت احتمالی سکونتگاهشان در آینده‌‌ی نزدیک!

تصویری واقعی‌‌تر و نزدیک‌‌تر
در مقاله‌ای که روز سه‌شنبه در ژورنال علمی نیچر منتشر شد، پژوهشگران ابتدا تشریح کرده‌اند که آینده‌‌ی اقلیمی ۵۴۰ منطقه‌‌ی شهری در آمریکای شمالی تا سال ۲۰۸۰ چگونه خواهد بود. در مرحله‌‌ی بعد، آن‌‌ها اقدام به یافتن شهرهایی کردند که وضعیت اقلیمی فعلی آن تاحدودی مشابه با آینده‌‌ی احتمالی هریک از شهرهای موردنظر است.

درنهایت، پژوهشگران موفق شدند یک اپلیکیشن تعاملی تحت وب معرفی کنند که در آن می‌‌توانید به‌‌سادگی نام یک شهر را جست‌وجو کنید و در یک چشم‌‌برهم‌‌زدن، آینده‌‌ی آن را در ۶۰ سال بعد مشاهده کنید (البته این امکان فعلا تنها برای شهرهای آمریکا و کانادا فراهم شده است).

در نگاه کلی، پژوهشگران پیش‌بینی می‌کنند که با ادامه‌‌ی وضعیت فعلی انتشار دی‌‌اکسید کربن در اتمسفر، آب‌‌و‌‌هوای هر منطقه از آمریکای شمالی در سال ۲۰۸۰، احتمالا با وضعیت ناحیه‌ای در ۸۵۰ کیلومتری از جنوب موقعیت جغرافیایی فعلی آن قابل‌‌مقایسه خواهد بود.

این بدان معنی است که وضعیت آب‌‌و‌‌هوای واشنگتن دی‌‌سی در سال ۲۰۸۰ میلادی شبیه به وضعیت فعلی می‌سی‌سی‌پی شمالی خواهد بود. سانفرانسیسکو نیز در آن زمان وضعیت کنونی لس‌آنجلس را تجربه خواهد کرد و احتمالا اقلیم لس‌آنجلس حال‌‌وروزی بهتر از‌‌ وضع فعلی لاس‌‌پالماس در مکزیک نخواهد داشت.

خطر در بیخ گوش است
پیش‌بینی‌های اقلیمی موضوع تازه‌‌ای نیستند. بااین‌حال، خلاقیت این پروژه در آن است که به افراد، احساسی بسیار واقعی و قابل‌‌درک از این آینده‌‌ی پیش‌‌رو می‌‌دهد؛ این روش مشابه‌‌انگاری قطعا بسیار تاثیرگذارتر از چندین‌ و‌ چند نمودار آماری خواهد بود و تعامل با آن اثری عمیق‌تر از تماشای تصویر یک خرس قطبی گرسنه و مفلوک روی یخ‌‌های سرگردان روی شما خواهد داشت!

با بازدید از این وب‌‌سایت، افراد می‌توانند به‌صورت عینی ببینند که تغییرات اقلیمی چه بلایی بر سر محل زندگی آن‌‌ها خواهد آورد. سازندگان امیدوارند که این اپلیکیشن بتواند به‌‌مثابه یک زنگ هشدار برای همه‌‌ی کسانی باشد که هنوز به عمق فاجعه‌‌‌‌ای که در کمین آن‌‌ها نشسته، پی نبرده‌‌اند.

می‌توانید از اینجا به این اپلیکیشن جالب دسترسی پیدا کنید.

منبع : زومیت

0
شناسنامه مطلب
تاریخ ارسال مطلب
عنوان مطلب
اپلیکیشنی که آب‌‌و‌‌هوای شهرتان در سال ۲۰۸۰ را پیش‌بینی می‌کند
امتیاز مطلب
51star - اپلیکیشنی که آب‌‌و‌‌هوای شهرتان در سال ۲۰۸۰ را پیش‌بینی می‌کند1star - اپلیکیشنی که آب‌‌و‌‌هوای شهرتان در سال ۲۰۸۰ را پیش‌بینی می‌کند1star - اپلیکیشنی که آب‌‌و‌‌هوای شهرتان در سال ۲۰۸۰ را پیش‌بینی می‌کند1star - اپلیکیشنی که آب‌‌و‌‌هوای شهرتان در سال ۲۰۸۰ را پیش‌بینی می‌کند1star - اپلیکیشنی که آب‌‌و‌‌هوای شهرتان در سال ۲۰۸۰ را پیش‌بینی می‌کند

Check Also

1766867871822442202611972153621512224171 - دانلود Opera 57.0.3098.91 Final مرورگر قدرتمند و محبوب اپرا

دانلود Opera 57.0.3098.91 Final مرورگر قدرتمند و محبوب اپرا

Opera یک مرورگر وب اینترنت است که توسط شرکت نرم‌افزاری اپرا طراحی شده است. این …

2052031721321581381531841092096222622520213821 - دانلود بازی فکری و معتادکننده bombarika 1.5.60 برای اندروید

دانلود بازی فکری و معتادکننده bombarika 1.5.60 برای اندروید

BOMBARIKA نام یک بازی اندرویدی جدید در سبک سری بازی‌های پازلی از استودیوی بازی سازی …