ناکامی بزرگ در جلوگیری از کرک بازی‌ها

کنسول های بازی، خصوصا در نسل 8 و 8.5، نیازمند بروزرسانی فریمور هستند تا بدین ترتیب بازی های جدید را به خوبی رندر کرده و البته بخش هایی از جمله باگ ها، ایرادات، مشکلات و برخی افزودنی ها را به کنسول خود تزریق نمایند. به همین علت کرک کردن بازی های آنها با دردسرهای بسیاری همراه است چرا که با بروزرسانی کنسول، امکان بن شدن و از کارافتادن کامل کنسول وجود دارد.

اما سازنده های بازی های کامپیوتری، حداقل در بخش آفلاین، مشکلاتی را در این زمینه دارا هستند. قفل امنیتی Denuvo از جمله راهکارهایی است که برای جلوگیری از کرک شدن بازی ها مورد استفاده قرار می گیرد؛ هر چند که سالهای اخیر امیدهای بسیاری به قفل های جدید از جمله Denuvo بسته شده بود، اما با روی کارآمدن مشخص شد که این قفل هم می تواند طی چند روز به شکسته شده و سدی برای حفاظت از حقوق ناشران و توسعه دهندگان نخواهد بود.

بازی های جدید از جمله Far Cry New Dawn، Metro Exodus و Crackdown 3 از جمله بازی هایی است که به تازگی لانچ شده و جالب است بدانید که قفل Denuvo 5.6 که بر روی بازی های Far Cry New Dawn و Metro Exodus نصب شده است نیز موفق به حفاظت از حقوق ناشران نشده و دست کم یکی از بازی هایی که از Denuvo 5.6 استفاده می کند، حالا تنها پس از 5 روز معرفی رسمی، کرک شده است!

بازی Metro Exodus که از جمله عناوینی است که تنها 5 روز پس از لانچ رسمی و با وجود استفاده از قفل Denuvo 5.6 کرک شده است. همچنین Crackdown 3 نیز با وجود استفاده از قفل UWP، کرک شده است. برخی به تیم های مهندسی نرم افزاری که در این شرکت ها مشغول به کار هستند، شک دارند! آنها توانایی های این مهندسان را ناکافی دانسته و این مسئله می تواند اعتماد ناشران را تحت شعاع قرار دهد.

منبع : سخت افزار

0
شناسنامه مطلب
تاریخ ارسال مطلب
عنوان مطلب
ناکامی بزرگ در جلوگیری از کرک بازی‌ها
امتیاز مطلب
51star - ناکامی بزرگ در جلوگیری از کرک بازی‌ها1star - ناکامی بزرگ در جلوگیری از کرک بازی‌ها1star - ناکامی بزرگ در جلوگیری از کرک بازی‌ها1star - ناکامی بزرگ در جلوگیری از کرک بازی‌ها1star - ناکامی بزرگ در جلوگیری از کرک بازی‌ها

Check Also

57575 310x165 - پایان نافرجام پلتفرم اینترنت اشیاء گوگل

پایان نافرجام پلتفرم اینترنت اشیاء گوگل

گوگل «Android Things»، پلتفرم اینترنت اشیا را در سال 2018 معرفی کرد. توسعه دهندگان و …

45654644 310x165 - ارائه اینترنت فوق سریع در دو شهر آمریکا‌

ارائه اینترنت فوق سریع در دو شهر آمریکا‌

گوگل فایبر در اطلاعیه‌ای اعلام کرد سرویس اینترنت ۲ گیگابیت ‌بر ثانیه را برای ساکنین …