بازی‌های Xbox One را روی ویندوز 10 اجرا کنید

اجرا نشدن بازی های کنسولی بر روی OS های کامپیوتری، یکی از اختلاف دهنده های فاحش بین آنها است؛ حال مایکروسافت طی اقدامی عجیب تصمیم دارد تا این محدودیت را برداشته و امکان اجرای بازی های Xbox One بر روی سیستم عامل “ویندوز” را ممکن سازد!

داستان از آنجایی آغاز شد که مایکروسافت از برخی کاربران خود درخواست نمود که بیلدهای آپدیت های آتی سیستم عامل ویندوز 10 را از نظر عملکرد های مخصوص بازی، مورد بررسی قرار داده و نتایج را اعلام نمایند. سپس به تعدادی از این کاربران، نسخه رایگان بازی State of Decay را ارائه کرده و به عبارت ساده تر، ویژگی های گیمینگ ویندوز را از این طریق در آپدیت جدید محک زد.

حال با جزئیاتی که از آپدیت جدید ویندوز 10 که برای ماه آوریل در نظر گرفته شده منتشر شده است، متوجه شدیم که ظاهرا این کمپانی در حال امکان اجرای بازی های کنسول نسل 8 خود با نام Xbox One بر روی ویندوز است. این در حالی است که هیچ موتور تغییر دهنده و یا شبیه سازی در این زمینه استفاده نشده و ویندوز 10 به مانند یک برنامه نرم افزاری غیر پیچیده با بازی های Xbox One برخورد خواهد کرد.

در این صورت با آپدیت بیلد جدید ویندوز می توان بازی های عمومی و اختصاصی کنسولی را نیز بر روی ویندوز اجرا کرده و در این صورت فروش های بازی های فوق افزایش یافته و البته گیمرهای دسکتاپی نیز حسابی راضی خواهند بود! همچنین این احتمال وجود دارد که حال با وجود این خبر، استفاده از کلید اختصاصی ایکس باکس بر روی برخی محصولات گیمینگ که بر پایه ویندوز طراحی شده اند، معنی پیدا کند…!

منبع : سخت افزار

0
شناسنامه مطلب
تاریخ ارسال مطلب
عنوان مطلب
بازی‌های Xbox One را روی ویندوز 10 اجرا کنید
امتیاز مطلب
51star - بازی‌های Xbox One را روی ویندوز 10 اجرا کنید1star - بازی‌های Xbox One را روی ویندوز 10 اجرا کنید1star - بازی‌های Xbox One را روی ویندوز 10 اجرا کنید1star - بازی‌های Xbox One را روی ویندوز 10 اجرا کنید1star - بازی‌های Xbox One را روی ویندوز 10 اجرا کنید

Check Also

57575 310x165 - پایان نافرجام پلتفرم اینترنت اشیاء گوگل

پایان نافرجام پلتفرم اینترنت اشیاء گوگل

گوگل «Android Things»، پلتفرم اینترنت اشیا را در سال 2018 معرفی کرد. توسعه دهندگان و …

45654644 310x165 - ارائه اینترنت فوق سریع در دو شهر آمریکا‌

ارائه اینترنت فوق سریع در دو شهر آمریکا‌

گوگل فایبر در اطلاعیه‌ای اعلام کرد سرویس اینترنت ۲ گیگابیت ‌بر ثانیه را برای ساکنین …