فواید سرکه سیب برای لاغری

3565466 - فواید سرکه سیب برای لاغری

ممکن است برای شما عجیب باشد که یک ماده غذایی، هم نقش یک لکه بر قوی را ایفا کند، هم به پوست و موی شما شادابی ببخشد، خطر برخی امراض و بیماری ها را از شما دور کند، شما را لاغر کند، برای باغچه و حیوان خانگی تان به کار بیاد و علاوه بر آن اثاثیه خانه را برق بیندازد!
حتما نام سرکه سیب به گوش شما هم خورده است. همانطور که از اسمش پیداست، این سرکه از تخمیر سیب به دست می آید و حاوی آنزیم و نوعی مواد معدنی است که در سرکه معمولی پیدا نمی شود. سرکه سیب خواص زیادی دارد که از جمله مهمترینشان می توان به سلامت دهان و دندان کاهش قند خون اشاره کرد. براساس مطالعاتی که در این زمینه صورت گرفته، ترکیبات سرکه سیب به از بین بردن باکتری ای. فکالیس که یکی از مهمترین عوامل عفونت های دهان و دندان است، کمک می کند.

از طرفی این ماده می تواند به افزایش حساسیت به انسولین و کاهش قند خون کمک کند. با این حال، مثل هر ماده غذایی دیگری شایعاتی درمورد سرکه سیب هم وجود دارند که هنوز از نظر علمی اثبات نشده است.

سرکه سیب سلامت قلب و عروق را تضمین می کند
علی رغم خواصی که برای سرکه سیب ثابت شده، اثرات مثبت سرکه سیب برای سلامت قلب همچنان در دست بررسی است و حتی برخی منابع مطالعاتی آن را به کلی رد کرده اند.

سرکه سیب، معجون لاغری است
البته برای این مورد می توان تا حدودی دلیل علمی آورد. براساس آنچه که محققان در این زمینه ارائه داده اند، مصرف سرکه سیب با افزایش احساس سیر بودن و کاهش میل به غذا می تواند موجب شود که فرد غذای کمتری مصرف کند و در نتیجه با کاهش حجم کالری مصرفی، وزن کاهش می یابد. اما اینکه مصرف سرکه سیب به خودی خود موجب چربی سوزی شود، پایه و اساس علمی ندارد.

خواص ضد سرطان سرکه سیب
خواص ضد سرطان سرکه سیب تا کنون در سطح کوچکی ثابت شده و هنوز قابلیت بررسی دارد. پس نمی توان از نظر علمی ثابت شده دانست.

 

منبع : خبرآنلاین

0
شناسنامه مطلب
تاریخ ارسال مطلب
عنوان مطلب
فواید سرکه سیب برای لاغری
امتیاز مطلب
51star - فواید سرکه سیب برای لاغری1star - فواید سرکه سیب برای لاغری1star - فواید سرکه سیب برای لاغری1star - فواید سرکه سیب برای لاغری1star - فواید سرکه سیب برای لاغری

Check Also

34534534 310x165 - پویش مردمی نذر ماسک در مشهد آغاز شد

پویش مردمی نذر ماسک در مشهد آغاز شد

با توجه به گستردگی و همه گیری ویروس کرونا همزمان با آغاز هفته وحدت سال …

حقایق جالب درباره افراد دارای گروه خونی O

حقایق جالب درباره افراد دارای گروه خونی O

خون انسان برای اولین بار در دهه اول 1900 توسط کارل لندشتاینر، یک پزشک اتریشی …