ادویه‌ای پرکاربرد که معجزه پوست است

23423432 - ادویه‌ای پرکاربرد که معجزه پوست است

پوست سالم و پر طراوت برای هر کسی یک رویاست. زردچوبه یکی از راه‌هایی است که می‌تواند به احیای پوست کمک کند و به یک روش مراقبت از پوست تبدیل شده است. گفته می‌شود که زردچوبه یکی از قدرتمندترین ادویه‌های دنیاست. در یک مطالعه گزارش شده است که زردچوبه می‌تواند به میزان ۱۶ تا ۲۶ درصد از نیاز روزانه شما به ویتامین‌های خاص مانند آهن و منگنز را به شما بدهد. علاوه بر این، این ادویه سودمند یک منبع عالی برای پتاسیم، فیبر، منیزیم، ویتامین B۶ و ویتامین C است.

از بین بردن آکنه
زردچوبه برای مقابله با آکنه بسیار شگفت انگیز است، زیرا یک ضد عفونی‌کننده کامل است. از آنجا که این ادویه بی نظیر دارای خواص ضد باکتری است، می‌تواند گسترش باکتری‌ها را روی صورت شما متوقف کند و احتمال شیوع آن‌ها را کاهش دهد. قدرت زردچوبه در برابر آکنه در صورت ترکیب شدن با سایر محصولات طبیعی مانند سرکه سیب می‌تواند بسیار بهبود یابد. از آنجا که سرکه سیب دارای خاصیت جمع کنندگی است، در هنگام ترکیب شدن با زردچوبه می‌تواند به عنوان یک تونر نیز عمل می‌کند.

کاهش تیرگی زیر چشم
زردچوبه بار‌ها و بار‌ها خود را به عنوان یک عامل ضد التهاب فوق العاده به اثبات رسانده است. این ادویه محبوب می‌تواند گردش خون را تحریک کند که این امر به تیرگی زیر چشم و پفی که همراه آن است، پایان می‌دهد.

محافظت از پوست شما در برابر پیری
اگر به ترکیبات کرم‌های مرطوب کننده صوت نگاهی بی‌اندازید، عصاره زردچوبه را نیز مشاهده خواهید کرد. علت وجود این ماده در ترکیبات کرم این است که از زرد چوبه می‌تواند چین و چروک‌های پنجه کلاغی زیر چشم که ناشی از افزایش سن و پیری است، را کاهش دهد.

کاهش علائم کشش پوست
همان طور که هر روز سن ما رو به زیاد شدن است، به احتمال زیاد علائمی وجود دارند که از تغییرات پوست ما خبر می‌دهند. برای برخی از افراد، این نشانه‌ها بیشتر جلب توجه می‌کنند. یک راه حل طبیعی برای کنترل ظاهر نشانه‌های کشش، اعمال زردچوبه به این مناطق است. هنگامی که زردچوبه به خمیر تبدیل شود، قادر خواهد بود تا به لایه‌های پوست شما نفوذ کند تا عملکرد سلول‌های پوستی شما را بهبود دهد.

برای تهیه خمیر خود به مواد زیر نیاز دارید:

• یک قاشق غذاخوری روغن زیتون بکر
• یک قاشق چای خوری از زردچوبه
• آب لیمو (اختیاری)
توصیه می‌شود که خمیر زرد چوبه را حداقل دو بار در روز، یک بار صبح و یک بار شب قبل از خوابیدن روی پوستتان اعمال کنید.

استفاده از زردچوبه بر روی پوست
هنگامی که زردچوبه به صورت خوراکی مصرف می‌شود، کورکومین یا همان جزو فعال آن قادر به جذب توسط بدن نیست و به سرعت توسط بدن متابولیزه می‌شود. در عوض اعمال زردچوبه بر روی پوست تمامی مزایایی که در قسمت بالا ذکر کردیم را برای پوست به ارمغان می‌آورد.

 

منبع : باشگاه خبرنگاران

شناسنامه مطلب
تاریخ ارسال مطلب
عنوان مطلب
ادویه‌ای پرکاربرد که معجزه پوست است
امتیاز مطلب
51star - ادویه‌ای پرکاربرد که معجزه پوست است1star - ادویه‌ای پرکاربرد که معجزه پوست است1star - ادویه‌ای پرکاربرد که معجزه پوست است1star - ادویه‌ای پرکاربرد که معجزه پوست است1star - ادویه‌ای پرکاربرد که معجزه پوست است

مقاله پیشنهادی

3452345 300x165 - علل مرگ ناگهانی در ورزش

علل مرگ ناگهانی در ورزش

بررسی علل مرگ ناگهانی در ورزش و راه جلوگیری از آن جلوگیری کردن از مرگ …

34534534534 310x165 - همه چیز درباره بیماری پاراگانگلیوما

همه چیز درباره بیماری پاراگانگلیوما

پاراگانگلیوما چیست؟ پاراگانگلیوما به رشد غیرطبیعی سلول ها گفته می شود که از نوع خاصی …