نام تجاری PS5 رسما به ثبت رسید

شواهد گویای این موضوع است که شرکت سرگرمی های تعاملی سونی چند روز پیش به طور رسمی نام تجاری PS5 را به ثبت رسانده است.

در جریان مراسم CES 2020 بود که شرکت سونی برای نخستین بار از لوگوی رسمی پلی استیشن 5 پرده برداشت. پس از آن در حالی که پیش بینی می شد این شرکت در ادامه نمایشگاه از کنسول نسل بعدی خود رونمایی کند، اما این موضوع محقق نشد و ژاپنی ها تا به امروز جزئیات خیلی زیادی از سخت افزار و قیمت دستگاه جدید فاش نکرده اند. به همین خاطر، با وجود اینکه تا به امروز گمانه زنی های بسیاری درباره PS5 منتشر و با گذشت زمان به تعداد آن ها اضافه هم شده، اما تقریبا برای همه روشن است که کنسول جدید سونی به نام پلی استیشن 5 خواهد بود.

4345 - نام تجاری PS5 رسما به ثبت رسید

با این حال، هم اکنون یک تاییدیه رسمی در اختیار بازیکنان قرار گرفته که به صراحت مهر تاییدی بر نام پلی استیشن 5 می زند. در اصل، شرکت سرگرمی های تعاملی سونی در روز هفتم بهمن توسط Let’s Go Digital نام تجاری PS5 را در موسسه مالکیت معنوی فدرال سوئیس (Swiss Federal Institute of Intellectual Property) به ثبت رسانده و در پی آن، مالکیت معنوی انگلستان (British Intellectual Property Office) در روز دهم بهمن این نشان را در دفتر خود تصویب کرده است. بر اساس اطلاعات منتشر شده، نام تجاری PS5 در گروه سرگرمی و کنسول های بازی به ثبت رسیده که این دسته بندی اصلا هم تعجب آور و دور از انتظار نیست. گفته شده که این نام به مدت ده سال اعتبار خواهد داشت که در صورت عدم تمدید، ممکن است عمر کنسول های نسل نهم برابر با همان ده سال باشد.

گرچه ثبت نام تجاری PS5 موضوع بحث برانگیزی نیست، اما باید در نظر داشت اخیرا شایعات زیادی در خصوص معرفی کنسول پلی استیشن 5 در روز شانزدهم بهمن (پنجم فوریه) به گوش می رسد که این اقدام می تواند به چنین گمانه زنی ها دامن بزند. به عبارتی، ظاهرا زمان زیادی به معرفی رسمی این دستگاه باقی نمانده، چرا که سونی در نسل گذشته چند روز پس از ثبت نام تجاری PS4 به طور رسمی از این کنسول پرده برداشت. در حالی که شاید این روند برای پلی استیشن 5 تکرار نشود، اما می توان امید داشت که زمان زیادی به مراسم رونمایی از این سیستم باقی نمانده است.

پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس در تعطیلات کریسمس سال جاری میلادی روانه بازار خواهند شد. یکی از کاربران شبکه توییتر به تازگی ادعا کرده که PS5 به خاطر حافظه SSD سریع تر و رم بیشتر، از لحاظ عملکرد بهتر از Xbox Series X است.. دیروز هم تصاویری از رابط کاربری پلی استیشن جدید در اینترنت پخش شد که گویا طراحی داشبورد و منوی دستگاه تفاوت زیادی با ظاهر منوی پلی استیشن 4 ندارد.

 

منبع : کلیک

0

Check Also

645564564 310x165 - ۱۴.۵ میلیون آمریکایی به اینترنت ثابت دسترسی ندارند

۱۴.۵ میلیون آمریکایی به اینترنت ثابت دسترسی ندارند

کمیسیون فدرال ارتباطات تصمیم دارد یارانه ای برای خانوارهای کم درآمد آمریکایی اختصاص دهد تا …

80808 310x165 - باتری لپ‌تاپ‌‌های جدید LG بیش از ۱۹ ساعت عمر دارد

باتری لپ‌تاپ‌‌های جدید LG بیش از ۱۹ ساعت عمر دارد

شرکت ال جی تصمیم گرفت از پنج لپ تاپ جدید و فوق العاده خود در …