سامسونگ اکنون وانمود می‌کند هرگز اپل را مسخره نکرده است!

سامسونگ خیلی زود نسبت به حذف شارژر اپل از جعبه گوشی‌های آیفون واکنش نشان داد و حالا تصمیم دارد همان کار را انجام دهد. غول کره‌ای دنیای فناوری انتظار می‌رود که گوشی‌های پرچمدار سری گلکسی S21 را بدون آداپتور شارژ راهی بازار کند. در تدارک چنین تصمیمی، سامسونگ اقدام به حذف پست‌هایی از خود در شبکه‌های اجتماعی کرده که در آن اپل را بدلیل فروش گوشی‌های آیفون بدون شارژر مسخره کرده بود.

345435 - سامسونگ اکنون وانمود می‌کند هرگز اپل را مسخره نکرده است!

Verge در گزارشی اعلام کرده است که پست چند وقت پیش سامسونگ در فیسبوک را که در آن به شارژر به عنوان ابتدایی‌ترین لوازم جانبی موبایل اشاره شده را پیدا نمی‌کند. دلیل آن نیز مشخص است، سامسونگ این پست را حذف کرده. سامسونگ پیش‌تر نیز حذف جک 3.5 میلیمتری هدفون توسط اپل را مورد تمسخر قرار داده بود، آنها در ادامه خودش این سیاست را در پیش گرفت. همانطور که قابل پیش‌بینی بود، در آن زمان نیز شرکت کره‌ای تمام پست‌های تمسخرآمیز خود در خصوص حذف درگاه صوتی اپل را پاک کرد.

57657657 - سامسونگ اکنون وانمود می‌کند هرگز اپل را مسخره نکرده است!

از حذف شارژر اپل تا حذف پست‌های سامسونگ

سامسونگ اولین بار پس از حذف جک هدفون در گوشی‌های آیفون، تا 3 سال محصولات خود را با این درگاه عرضه کرد. توجیه این شرکت در آن زمان هم کمی باورپذیرتر بود و گفته بود که با هدف باتری بزرگتر و بهبود قابلیت هپتیک فیدبک دیگر جایی برای جک هدفون وجود نداشت.

این بار اما به نظر می‌رسد که استدلال سامسونگ مشابه آن چیزی باشد که اپل عنوان کرده؛ یعنی کاهش زباله‌های الکترونیکی که برای محیط زیست مضر هستند. البته ممکن است این تماماً تصمیم تیم طراحی و تولید سامسونگ باشد و تیم بازاریابی نقشی در ماجرا نداشته باشند. با این حال به نظر می‌رسد که این واقعیت تلخ نیز شوخی شوخی، جدی شده است.

پیش از این نیز شایعات درخصوص تصمیم هواوی مبنی بر حذف شارژر به گوش رسیده بود. پیش‌بینی می‌شود که در آینده‌ای نه چندان دور دیگر تولیدکنندگان گوشی هوشمند به کمپین حذف شارژر با هدف کمک به محیط زیست با کاهش زباله‌های الکترونیکی بپیوندند.

منبع : سخت افزار

 

مقاله پیشنهادی

54435453 310x165 - روند احراز هویت افراد مشهور در توئیتر متوقف شد

روند احراز هویت افراد مشهور در توئیتر متوقف شد

تنها ۸ روز پس از آنکه توئیتر اعلام کرد روند تأیید هویت و اعطای تیک …

64564564 310x165 - توییت ماسک بار دیگر باعث افزایش قیمت دوج‌کوین شد

توییت ماسک بار دیگر باعث افزایش قیمت دوج‌کوین شد

توییت ایلان ماسک در حمایت از دوج کوین و قرارگیری این رمزارز جنجالی در فهرست …