نقد یک منتقد سینما درباره فصل سوم برنامه علی ضیا

رضا صایٔمی(منتقد سینما) درباره برنامه «فرمول یک» در خبرگزاری مهر نوشت: فصل سوم برنامه فرمول یک، تغییر و تمهیدات تازه خود را در فرم و محتوی با تحولات جامعه و حس و حال زمانه مماس کرده و مبتنی بر جامعه شناسی و روانشناسی مخاطب به ویژه با لحاظ کردن شرایط و مولفه‌های کرونایی تلاش کرده تا در کنار آگاهی و سرگرمی به مقوله «اراده» و «امید» و تبیین و تقویت آن بپردازد. نه البته با حرف‌های قشنگ و شاعرانه زدن که با ارجاع به نمونه‌های عینی که از تباهی و افسردگی عبور کرده‌اند و نفسشان از جای زخم خورده و رنج چشیده برمی‌آید.

44444444444334 820x1024 - نقد یک منتقد سینما درباره فصل سوم برنامه علی ضیا

انتخاب یک قهرمان ملی از بین آدم‌های معمولی که کاری کارستان کرده‌اند. آنهایی که فعالیت‌های انسان دوستانه در جامعه انجام می‌دهند و بر طبل همدلی می‌کوبند و بر کالبد امید روح می‌دمند. آدم‌هایی که با فعالیت‌های خیرخواهانه به ترویج نیکی در جامعه کمک می‌کنند. برنامه‌ای که تماشای آن می‌تواند حال مخاطب را خوب کند.
بازگشت برنامه فرمول یک بعد از هشت ماه یک بازگشت موفقیت‌آمیز است که مهمترین ویژگی‌های آن را باید در فرم و ساختار مینیمالی و کوتاه آیتم‌ها و تنوع آنها و رویکرد محتوایی آن به سمت نیازهای روحی و اجتماعی جامعه دانست. جامعه‌ای که امروز به گفتگو و همدلی و نوع دوستی بیشتری نیاز دارد و فرمول یک تلاش می‌کند این فرمول را به مخاطب خود بیاموزد.

منبع : پارسینما

 

0

Check Also

456464 310x165 - گریم «مهران غفوریان» در فیلمی که اکران نشد

گریم «مهران غفوریان» در فیلمی که اکران نشد

مهران غفوریان با این عکس در پستش نوشت: فیلم ارادتمند تینا بهاره نازنین ساخته عبدرضا …

52345235234 310x165 - پاسخ علی ضیا به صحبت‌های وزیر ارتباطات

پاسخ علی ضیا به صحبت‌های وزیر ارتباطات

علی ضیا در صفحه شخصی خود نوشت: با سلام خدمت آقا محمد جواد جانِ آذری …