ارگاسم دروغین در روابط زناشویی

برخی اوقات در روابط جنسی زنان یا مردان به ارگاسم دست پیدا نمی کنند و برای جلوگیری از جریحه دار شدن احساسات همسر یا شریکشان یا به علل دیگر تلاش به ارگاسم دروغین می کنند. این مورد ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد یا اطلاعاتی در موردش نیاز داشته باشید.

ارگاسم دروغین
ارگاسم دروغین به معنی نمایش دادن برخی رفتارهای صوتی، کلامی و عملی است که حاکی از رسیدن به ارگاسم هستند؛ ولی در واقع ارگاسم برای فرد رخ نداده و فرد آگاهانه این عمل را انجام می دهد.

به علت اینکه ارگاسم در زنان عموما نشانه بیرونی مثل خروج مایع منی، مانند مردان رخ نمی دهد؛ زنان راحت تر و بیشتر از مردان به ارگاسم شدن وانمود می کنند. ارگاسم در مردان با خروج آب منی مشخص می شود اما گاهی حتی ممکن است با خروج آن فرد احساس ارگاسم را تجربه نمی کند. آمار های متفاوتی از ارگاسم دروغین وجود دارد که در یکی از این موارد اعلام شده است 48% از زنان و 11% مردان تظاهر به ارگاسم می کنند.

علل تظاهر به ارگاسم
ارگاسم دروغین به دلایل مختلف می تواند روی دهد، در اینجا به برخی از عوامل که عمدتا تسط افراد بیان شده و تحقیقات نشان می دهند ذکر شده است:

طولانی بودن زمان رابطه جنسی: طولانی بودن زمان رابطه جنسی می تواند تبدیل به عاملی آزاردهنده برای زنان شود؛ برخی از آن ها برای اجتناب از آن و یا تمام کردن زودتر آن وانمود به ارگاسم دروغین می کنند.

جلوگیری از احساس بی کفایتی در همسر: برخی از مردان اگر همسرشان به ارگاسم نرسد، احساس بی کفایتی می کنند. زنان در این شرایط برای حفاظت از احساسات همسرشان به ارگاسم رسیدن را جعل می کنند.

جلوگیری از سرزنش و بحث: برخی دیگر از زنان برای مورد سرزنش قرار نگرفتن و پیشگیری از جر و بحث های کلامی یا خشونت همسرشان تظاهر به ارگاسم می کنند.

باور غلط درباره رابطه جنسی با کیفیت: یکی از علل اینکه زنان به این کار تشویق می شوند این است که باور عمومی جامعه در مورد رابطه جنسی این است که زن و مرد هر دو باید در یک رابطه به ارگاسم برسند. گاها پیش می آید در یک رابطه زن به ارگاسم نرسد و در عین حال از فرایند رابطه جنسی لذت ببرد. این امر فاجعه نیست ولی زنان برای اینکه نرمال به نظر برسند ارگاسم را جعل می کنند.

جذابیت به ارگاسم رسیدن برای همسر: به ارگاسم رسیدن شما می تواند برای شریکتان بسیار جذاب به نظر برسد. ممکن است برای جذاب تر به نظر رسیدن به این کار مبادرت بورزید یا بترسید که به اندازه کافی خوب به نظر نرسید.

دردناک بودن رابطه: گاهی اوقات دردناک بودن رابطه جنسی برای فرد منجر به جعل ارگاسم می شود تا زودتر از آن خلاصی یابد.

ناهماهنگی در زمان ارضا: عدم وجود هماهنگی بین زمان رسیدن به اوج لذت جنسی بین زن و مرد ممکن است باعث تظاهر به ارگاسم بشود. مثلا مردی که زود انزال می شود ممکن است نگران این باشد که همسرش در این فاصله به ارگاسم رسیده است یا نه.

خود ارضایی: خود ارضایی یکی دیگر از عواملی است که زنان نمی توانند خود را با روش هایی که شریکشان در رابطه اعمال می کند به ارگاسم برسند و برای جلوگیری از متوجه شدن او از این جریان تظاهر به ارگاسم دروغین می کنند.

به جای تظاهر به ارگاسم چه کاری می توانیم بکنیم؟
صداقت در روابط یکی از عناصر مهم امتداد یک رابطه سالم است. اگر تا به حال دروغ گفته اید، سعی کنید از الان درستش کنید. اگر امکان دارد با همسرتان صحبت کنید و علل خود را بیان کنید.

اگر نمی توانید و این کار برایتان سخت است، می توانید به همسر خود بگویید چندی است کیفیت ارگاسم هایتان مثل قبل نیست و دوست دارید با کمک او کیفیت آن ها را بالا ببرید . اگر این از جانب همسرتان پذیرفته شد می توانید در روابط بعدی خود به او کمک کنید و راهنمایی اش کنید. حواستان باشد این کار را با احتیاط انجام دهید، بهتر است به جای عبارت های منفی به او بگویید چه کارهایی دوست دارید برایتان بکند و یادتان باشد دستور ندهید.

ارگاسم ضروری ترین قسمت از چرخه پاسخ جنسی نیست و بدانید می توان گاهی اوقات بدون آن هم از رابطه لذت برد. برای همسرتان توضیح دهید که گاهی اوقات ارگاسم اتفاق نمی افتد و به او اطمینان دهید نیازی به نگرانی نیست و این امر از بی کفایتی او نیست. اما اگر به ارگاسم نرسیدنتان، اتفاقی دائمی و یا با تناوب زیاد است، ممکن است به کمک متخصص احتیاج داشته باشید. یادتان باشد در هیچ شرایطی جعل کردن ارگاسم روش موجه و خوبی نیست.

از این پس سعی کنید با راهنمایی کردن همسرتان به سمت ارگاسم پیش بروید. اگر تا به حال ارگاسم را تجربه نکرده اید، حتما از کمک تخصصی استفاده کنید. اگر قبلا ارگاسم را تجربه می کرده اید ولی الان بازهم به ارگاسم نرسیدید به روانشناس یا مشاوره جنسی مراجعه نمایید.

منبع: هنر زندگی

0

Check Also

345634634 310x165 - از فرونشینی جنسی چه می‌دانید؟

از فرونشینی جنسی چه می‌دانید؟

در مرحله فرونشینی جنسی بدن به حالت نخست خود پیش از برانگیختگی باز می‌گردد. در …

345234523 310x165 - تأثیر لابیاپلاستی بر میل جنسی

تأثیر لابیاپلاستی بر میل جنسی

تاثیر لابیاپلاستی با جراحی زیبایی واژن بر میل جنسی لابیاپلاستی یکی از شایعترین جراحی های …