خانواده پرجمعیت چه مزایایی دارد؟

دوستان زیادی دارید
اگر شما خواهر، برادر یا اقوام زیادی دارید، تعداد دوست‌های شما نیز زیاد خواهد بود. معمولا در خانواده های کم جمعیت شما احساس تنهایی و گاهی افسردگی می‌کنید اما اگر در خانواده‌ای بزرگ باشید، همیشه افرادی هستند که با آنها وقت بگذرانید.

افرادی هستند که همیشه از شما حمایت کنند
مهم نیست چه اتفاقی برای شما افتاده، همیشه افرادی هستند که به شما کمک و از شما حمایت کنند. اگر چه در خانواده‌های بزرگ ممکن است بین تمام افراد صمیمت وجود نداشته باشد اما اگر برادرتان به شما اهمیت نداد، حتما خواهرتان زندگی خود را به خاطر شما به خطر می‌اندازد. در مورد فرزندان نیز چنین است. بنابراین از تمام اعضای خانواده خود قدردانی کنید، حتی اگر از شما قدرداری نمی‌کنند. داشتن یک حامی بزرگی چون خانواده نعمت است.

کارها را با سرعت بیشتری به اتمام خواهید رساند
در خانواده‌ بزرگ، کارهای خانه با سرعت بیشتری انجام می‌شود. اگر در خانواده ای پر جمعیت بزرگ شده‌اید، حتما دیده اید که همیشه پدر و مادر مسئولیت های خانه را بین فرزندان تقسیم می‌کنند. یکی مسئول تمییز کردن اتاق و دیگری مسئول آب دادن به گل‌ها… این که همه با هم یک هدف را دنبال و در انجام کارها به هم کمک کنند، واقعا لذت بخش است.

تعطیلات بیشتر خوش می‌گذرد
چه چیزی بهتر از تعطیلات آخر هفته در خانواده‌های بزرگ است؟ زمانی که تمام اعضای خانواده پشت میز غذا نشسته‌اند و با هم حرف می‌زنند یا آن موقع که همه پای تلویزیون نشسته اند و در مورد برنامه مورد علاقه شان نظر می دهند… ارتباط برقرار کردن با تمام اعضای خانواده‌ در طول هفته سخت است زیرا مشغله زندگی زیاد و پیدا کردن زمان خالی سخت است اما روزهای تعطیل بودن در چنین خانواده‌هایی بسیار لذت بخش خواهد بود.

جشن و عزاداری شما مشترک خواهد بود
فرقی نمی‌‌کند جشن عروسی باشد یا مراسم عزاداری، شما هیچ وقت تنها نیستید. اعضای خانواده‌های بزرگ در چنین مواقعی همدیگر را درک و از هم حمایت می‌کنند که خود یک قوت قلبی بزرگ است.

در دوران پیری تنها نخواهید ماند
در دوران پیری، همیشه افرادی هستند که شما با آنها درد دل کنید یا آنها از شما حمایت کنند. این یکی از بزرگ‌ترین دلایل برای داشتن حداقل 3 فرزند است. داشتن خانواده‌ای بزرگ در این دوران واقعا نعمت است. افراد بسیاری هستند که آنقدر خود را درگیر پول و کار می‌کنند که از مهمترین چیزهای زندگی، یا همان خانواده، غافل می‌شوند. اگر شما خانواده‌ای بزرگ دارید، خدا را شکر کنید. اگرچه زندگی در چنین خانوده‌هایی مشکلاتی را نیز به همراه دارد اما شما می‌توانید با تکیه به یکدیگر تمام آنها را پشت سر بگذارید.

آیا شما در خانواده‌ای بزرگ زندگی می‌کنید؟ آیا فکر می‌کنید که داشتن یک خانواده کوچک بهتر از خانواده‌ای بزرگ است؟ نظرات خود را با ما و دیگر خوانندگان در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.منبع : برترین ها

0

Check Also

233208234121066133195798584522036239174 - رفتار‌های مردانه مورد علاقه خانم‌ها

رفتار‌های مردانه مورد علاقه خانم‌ها

اگر دوست دارید بدانید کدام رفتارهای مردانه می تواند روی خانم ها تاثیری مثبت بگذارد، …

za4 39852 - با این روش ها بهترین شوهر دنیا شوید

با این روش ها بهترین شوهر دنیا شوید

زنان روحیات خاص خود را دارند و اگر مردی بتواند این روحیات را بفهمد و …