آپارتمان‌های میلیاردی در تهران

دنیای اقتصاد/ آپارتمان‌های تا یک میلیارد تومان در تهران
دنیای اقتصاد : تازه‌ترین گزارش دفتر اقتصاد مسکن از وضعیت قیمتی آپارتمان‌های مسکونی در شهر تهران نشان می‌دهد: متوسط قیمت هر متر مربع آپارتمان مسکونی در ایستگاه پایانی فصل پاییز به ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسیده است.
نکته مهم درخصوص تحولات بازار مسکن در آذر امسال کاهش سرعت رشد ماهانه قیمت مسکن است که به کمترین سطح خود در ۹ ماه گذشته از سال جاری رسیده است. در آذرماه امسال متوسط قیمت هر مترمربع آپارتمان مسکونی در مقایسه با آبان معادل ۸/ ۴ درصد رشد را تجربه کرده است. مشاوران املاک معتقدند کاهش سرعت رشد ماهانه قیمت مسکن یکی از نشانه‌های مهم لبریز شدن آستانه تحمل متقاضیان مسکن نسبت به افزایش قیمت است. به گفته آنها بازار مسکن کشش افزایش قیمت همچون ماه‌های گذشته را در ادامه سال جاری ندارد. به نظر می‌رسد این دیدگاه مشاوران املاک از رفتار متقاضیان نسبت به روند رشد قیمت مسکن و عقب‌نشینی آنها از بازار تا حد زیادی صحیح باشد. چراکه آمارها نشان می‌دهد حجم معاملات ماهانه مسکن در مناطق مختلف شهر تهران در پایان سه ماهه سوم امسال به نقطه کف معادل ۵ هزار و ۸۹۶ فقره رسیده است.

مشاوران املاک پیش‌بینی می‌کنند بازار مسکن در سه ماه پایانی سال جاری آماده ورود به یک دوره رکودی دیگر خواهد شد. به گفته آنها در صورتی که سایر بازارها همچون بازار ارز در یک وضعیت با ثبات قرار داشته باشد، بازار مسکن دچار نوسانات قابل توجهی نخواهد شد. در این میان، مشاوران املاک همچنان از ادامه حضور متقاضیان خانه اولی در بازار مسکن خبر می‌دهند و عنوان می‌کنند: بخش عمده متقاضیان حاضر در بازار مسکن را خانه‌اولی‌های مجهز به تسهیلات صندوق پس‌انداز مسکن یکم تشکیل می‌دهد. در جدول نبض بازار امروز نیز واحدهای مسکونی با قیمت پیشنهادی تا سقف یک میلیارد تومان قیمت معرفی شده‌اند.

مقاله پیشنهادی

5464564 310x165 - به‌روزرسانی جدید بازی MudRunner منتشر شد

به‌روزرسانی جدید بازی MudRunner منتشر شد

استودیوی سازنده‌ی MudRunner همان‌طور که در گذشته وعده داده بود، امروز جدیدترین به‌روزرسانی این بازی …

432432 310x165 - به نوکیا ۷.۳ سلام کنید

به نوکیا ۷.۳ سلام کنید

انتشار شایعات و خبرهای مربوط به نوکیا ۷.۳ از ماه‌ها قبل آغاز شده و اگرچه …