برای جلوگیری از سفیدی زودهنگام موها، 5 ماده غذایی را روزانه بخورید

اگرچه وراثت و افزایش سن، غیر قابل اجتناب‌اند اما مصرف برخی ویتامین‌ها، و مواد معدنی منجر به کاهش سرعت سفید شدن موها می‌شوند:

ماهی سالمون: ماهی سالمون حاوی اسید چرب امگا ۳، پروتئین و سلنیوم است. یکی از نکات مھم درباره سلنیوم این است که یک آنتی اکسیدان بسیار قوی بوده و از بدن در برابر رادیکال ھای آزاد مضر که مسئول بسیاری از بیماری‌های خطرناک و نیز پیری زودرس هستند، محافظت می‌کند.

شکلات: شکلات و مخصوصاً شکلات نیمه شیرین، دارای ماده معدنی مس است. این ماده معدنی تولید ملانین را افزایش می‌دهد. ملانین، رنگ‌دانه تیره‌ای است که به پوست و مو رنگ می‌دهد.

بادام ھم مانند شکلات، حاوی ماده معدنی مس است. در هر واحد از بادام، ویتامین ای و سایر مواد مغذی است که به سلامت پوست، مو و ناخن، کمک می‌کنند

توت‌ها: یکی از دلایل شهرت توت‌ها، مقدار زیاد ویتامین ث موجود در آن‌هاست. وجود این ویتامین برای سلامتی پوست و مو ضروری است. ویتامین ث تولید کلاژن را در بدن افزایش داده و رادیکال ھای آزاد مضر را که در پیری زودرس نقش دارند، خنثی می‌کند. پس خوردن توت، به کاهش روند پیری و حفظ رنگ موھا، کمک می‌کند.

سبزیجات برگ سبز: این دسته از مواد غذایی، حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان و فیبر غذایی هستند. همچنین، دارای ویتامین ب هستند که برای تقویت و سلامتی پوست سر، ضروری است. حفظ سلامت پوست سر با کمک شیوه ھای طبیعی و بدون مواد شیمیایی، از مهم‌ترین روش ھای جلوگیری از بروز مشکلات مو مثل سفید شدن مو است. ویتامین ب ۱۲ موجود در این گروه از مواد غذایی، به تولید هورمون‌هایی که در از بین بردن موھای سفید، نقش دارند، کمک می‌کند.

بادام: بادام ھم مانند شکلات، حاوی ماده معدنی مس است. در هر واحد از بادام، ویتامین ای و سایر مواد مغذی است که به سلامت پوست، مو و ناخن، کمک می‌کنند.

منبع: آوای سلامت

مقاله پیشنهادی

3452345 300x165 - علل مرگ ناگهانی در ورزش

علل مرگ ناگهانی در ورزش

بررسی علل مرگ ناگهانی در ورزش و راه جلوگیری از آن جلوگیری کردن از مرگ …

34534534534 310x165 - همه چیز درباره بیماری پاراگانگلیوما

همه چیز درباره بیماری پاراگانگلیوما

پاراگانگلیوما چیست؟ پاراگانگلیوما به رشد غیرطبیعی سلول ها گفته می شود که از نوع خاصی …