گوگل روند توقف Hangouts را آغاز می‌کند

شرکت پرآوازه‌ی گوگل در سال‌های فعالیتش با نوعی آشفتگی در حوزه‌ی پیام ‌رسان‌ها مواجه بوده است. هنگ اوتس را باید حاصل همین سیاست آشفته خواند.

همان‌طور که احتمالا شنیده‌اید، گوگل قرار است به فعالیت یکی از پیام‌‌رسان‌های خود یعنی Hangouts پایان دهد. دو اپلیکیشن مجزای Hangouts Meet و Hangouts Chat جای این پیام‌‌رسان را پر خواهند کرد. در ادامه به زمان پایان فعالیت این پیام ‌رسان می‌پردازیم.

بر اساس گزارش منابع رسمی، گوگل در ماه اکتبر (مهر ۹۸) پیام‌رسان خود، هنگ اوتس را بازنشسته می‌کند. احتمالا در این تاریخ، با اعتراض کاربران G Suite روبه‌رو خواهیم شد که مجبور می‌شوند به پیام‌رسان‌های دیگر مهاجرت کنند. البته این تاریخ، زمانی است که کاربران G Suite مجبور به تغییر پیام‌رسان خود می‌شوند و کاربران عادی احتمالا اندک زمان بیشتری از هنگ اوتس کلاسیک استفاده خواهند کرد. همان‌طور که قبلا هم در سایر مقالات زومیت بررسی کرده‌ایم، مرگ Hangouts احتمالا بعد از سال ۲۰۲۰ خواهد بود. بنابراین کاربران عادی تا آن زمان می‌توانند از امکانات این پیام‌رسان بهره‌مند شوند.

آشفتگی گوگل در حوزه‌ی پیام رسان، آنجایی نمایان‌تر می‌شود که اپلیکیشن جوان Allo نیز پس از زمان کوتاهی از فعالیتش، در حال کنار گذاشته شدن است. گوگل استانداردی جدید با نام RCS را در پیش گرفته و در پی عرضه‌ی اپلیکیشنی همانند iMessage اپل، با نام Messages است که جایگزین اپلیکیشن‌های ارسال SMS در سیستم‌‌های عامل اندروید خواهد شد. بنابراین در آینده‌ای نزدیک، گوگل با چهار اپلیکیشن پیام‌رسان، یعنی Duo برای تماس‌های ویدیویی، Messages با کاربردی مشابه الو، Hangouts Meet برای برگزاری ویدیوکنفرانس‌ها و Hangouts Chat برای پیام‌رسانی لحظه‌ای وارد این عرصه خواهد شد.

منبع : زومیت

0

Check Also

24352345234 310x165 - آمریکا تحریم شیائومی را لغو کرد

آمریکا تحریم شیائومی را لغو کرد

وزارت دفاع ایالات متحده از مواضع اولیه‌ی خود عقب‌نشینی کرده است تا تحریم شیائومی لغو …

745745756 310x165 - انواع اینترنت ثابت و حرکت به سمت 5G خانگی

انواع اینترنت ثابت و حرکت به سمت 5G خانگی

اینترنت ثابت می‌تواند محدود به یک محدوده جغرافیایی خاص باشد که اینترنت‌های ADSL،VDSL و فیبر …