دانلود هر گیگابایت در ۳ ثانیه!

هواوی که از پیشروهای فناوری 5G محسوب می‌شود به‌تازگی مودم روتر 5G CPE Pro را با سرعتی خیره‌کننده و با پشتیبانی از Wi-Fi 6 معرفی کرده است.

از آن‌جا که فناوری 5G هنوز در ابتدای راه است احتمالاً گوشی‌های مجهز به این فناوری بسیار گران خواهند بود و همچنین به خاطر استفاده از فرکانس‌های خاص آنتن‌دهی ضعیف‌تری نسبت به 4G دارند. به این ترتیب شاید برای بهره بردن از اینترنت 5G به شکل ثابت یک مودم روتر 5G برای خانه یا محل کار ایده‌آل‌تر باشد. هواوی که سال گذشته اولین تراشه 5G موبایلی Balong 5G01 را معرفی کرده بود حالا مدل جدیدتر Balong 5000 را به مودم 5G CPE Pro آورده است.

Balong 5000 یک مودم چندحالته با پشتیبانی از 2G، 3G، 4G و البته 5G است که می‌تواند در گوشی‌ها، روترها و حتی خودروهای هوشمند استفاده شود. اولین کاربرد این مودم حالا در مودم 5G CPE Pro هواوی است.

این مودم 5G از هر دو فرکانس پایین‌تر از 6GHz برای سرعت تئوری ۴.۶ گیگابیت بر ثانیه و همچنین mmWave برای سرعت حداکثر ۶.۵ گیگابیت بر ثانیه استفاده می‌کند. با این‌حال با وجود این‌که هواوی از سریع‌ترین استاندارد وای‌فای فعلی یعنی Wi-Fi 6 استفاده کرده سرعت انتقال بی‌سیم اطلاعات حداکثر ۴.۸ گیگابیت بر ثانیه خواهد بود.

داستان را کوتاه کنیم؛ با مودم جدید هواوی می‌توانید هر گیگابایت فایل را تنها در ۳ ثانیه دانلود کنید. به این ترتیب اگر مراقب نباشید ممکن است ترافیک ماهیانه خود را در یک چشم به هم زدن مصرف کنید!

برای خودروهای هوشمند نیز Balonng 5000 ارتباط خودرو-به-همه‌چیز (V2X) را امکان‌پذیر می‌کند که امکان اتصال خودرو به سایر خودروها، جدول‌بندی‌های الکتریکی (برای ایستگاه شارژ الکتریکی) و حتی عابرین پیاده را فراهم خواهد کرد.

این چیپ می‌تواند هم به‌صورت مستقل و هم غیرمستقل عمل کند؛ در حالت دوم شبکه 4G به عنوان شبکه پشتیبانی استفاده خواهد شد. هسته ردازشی Tiangang 5G نیز از آنتن‌های اکتیور با ۵۰ درصد اندازه کوچک‌تر، ۲۳ درصد وزن کمتر و ۲۱ درصد مصرف انرژی پایین‌تر پشتیبانی می‌کند. این پردازنده ۲.۵ برابر چیپ‌های قبلی قدرت محاسباتی داشته و از ۶۴ کانال و تا ۲۰۰ مگاهرتز پهنای باند پشتیبانی می‌کند.

منبع : فارنت

Check Also

24352345234 310x165 - آمریکا تحریم شیائومی را لغو کرد

آمریکا تحریم شیائومی را لغو کرد

وزارت دفاع ایالات متحده از مواضع اولیه‌ی خود عقب‌نشینی کرده است تا تحریم شیائومی لغو …

745745756 310x165 - انواع اینترنت ثابت و حرکت به سمت 5G خانگی

انواع اینترنت ثابت و حرکت به سمت 5G خانگی

اینترنت ثابت می‌تواند محدود به یک محدوده جغرافیایی خاص باشد که اینترنت‌های ADSL،VDSL و فیبر …