۱۰ حقیقت درباره شخصیت Scorpion که احتمالا نمی‌دانید

شخصیت Scorpion یکی از محبوب‌ترین کاراکترهای دنیای Mortal Kombat است و به همین منظور ما در این مقاله سعی کرده‌ایم فهرستی از حقایق عجیب و کمتر شناخته شده مرتبط با این شخصیت را جمع‌آوری کنیم.

در جریان رویداد The Game Awards 2018 بود که بازی Mortal Kombat 11 برای اولین بار معرفی شد. همان نمایش دو دقیقه‌ای کافی بود تا طرفداران این مجموعه تقویم را برای انتشار یکی از موردانتظارترین بازی‌های سال ۲۰۱۹ علامت بزنند. همین اتفاق بهانه‌ای به دست ما داد تا نگاهی به دنیای یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های این مجموعه، یعنی Scorpion بیاندازیم. پس اگر شما هم مثل ما احساس می‌کنید که شخصیت Scorpion را به خوبی می‌شناسید، با ما همراه باشید تا به شما ثابت کنیم که سخت در اشتباه هستید. این شما و این هم لیستی از هر آن چیز که در رابطه با شخصیت Scorpion نمی‌دانید.

۱۰- Scorpion احتمالا برگرفته از یک شخصیت واقعی است
بسیاری از شخصیت‌های دنیای Mortal Kombat بر اساس یک سری نام‌های مستعار نیز شناخته می‌شوند. برای مثال، در طول این مجموعه شخصیت‌ Sub-zero با نام‌های Bi-Han و Kuai Liang نیز حضور یافته است. شاید وقتی برای اولین بار طرفداران این مجموعه به دنبال ریشه‌یابی کاراکتر‌های محبوب‌شان بودند، هرگز تصور نمی‌کردند که Scorpion الهام گرفته از یک شخصیت واقعی باشد. اما در حقیقت باید بدانید که عقرب معروف دنیای Mortal Kombat با نام Hanzo Hasashi نیز شناخته می‌شود و احتمالا این نام و این لقب خیلی زود طرفداران شرقی بازی Mortal Kombat را به یاد یکی از معروف‌ترین سامورایی‌های تاریخ، یعنی Hattori Hanzo انداخته است. این تمام ماجرا نیست؛ Hattori Hanzo به عنوان یکی از معروف‌ترین سامورایی‌های اواخر قرن شانزدهم شناخته می‌شود. سلاح معروف او در مبارزات‌اش یک نیزه است که شباهت زیادی به تیغه‌های معرف شخصیت Scorpion دارد. همچنین یکی از بزرگ‌ترین مهارت‌های این سامورایی ناپدید شدن و ظاهر شدن در مکانی دیگر است که به وضوح می‌تواند منبع الهام خالقان شخصیت Scorpion بوده باشد.

۹- شخصیت Scorpion تسوط Ed Boon، خالق این مجموعه صداگذاری شده است
Ed Boon (اِد بووِن) یکی از خالقان دنیای Mortal Kombat است. کسی که در جایگاه کارگردانی جدیدترین نسخه از این سری، یعنی بازی Mortal Kombat 11 نیز قرار دارد. جالب است بدانید که این کارگردان بزرگ تا پیش از Mortal Kombat 10 وظیفه صداگذاری شخصیت Scorpion را بر عهده داشته است. همچنین دیالوگ معروف Get Over Here نیز توسط او صداگذاری شده که در واقع یکی از محبوب‌ترین کلیدواژه‌های این مجموعه تلقی می‌شود. علاوه‌بر آن، بد نیست بدانید که این کارگردان وظیفه صداگذاری شخصیت Scorpion در دو فیلم Mortal Kombat را نیز داشته‌ است؛ اگر چه او به عنوان بازیگر نقشی در دو فیلم مذکور نداشت.

۸- شخصیت Scorpion پیش از آغاز اولین تورنومنت Mortal Kombat مرده بود!
سبک روایت بسیاری از بازی‌های مبارزه‌ای حکم می‌کند که شخصیت‌ها با پیش‌زمینه‌های داستانی نسبتا پیچیده‌ای وارد رینگ مبارزه شوند. طبیعی است که سری Mortal Kombat نیز از این قاعده مستثنا نباشد. در همین راستا، باید بدانید که شخصیت Scorpion دلیل قانع کننده‌ای برای حضور در رینگ مبارزات Mortal Kombat دارد. عقرب معروف این بازی، مدت‌ها پیش از آغاز اولین تورنومنت Mortal Kombat توسط Bi-Han (Sub-Zero) کشته شده بود. اما عطش انتقام بدن بی‌جان Scorpion را به رینگ خونین Mortal Kombat کشاند.

۷- شخصیت Scorpion آغازگر کشتار در رقابت‌های Mortal Kombat است
در اولین تورنومنت Mortal Kombat، شخصیت Scorpion تنها کسی بود که یکی از مبارزان این رینگ را به کام مرگ کشاند. Scorpion در انتهای اولین تورنومنت انتقام خودش را از Sub-zero می‌گیرد و او را تبدیل به اولین مبارزی می‌کند که در رقابت‌های Mortal Kombat کشته شده است. اگر چه همان‌طور که پیش‌تر نیز اشاره کردیم، Sub-Zero پیش از آغاز اولین تورنومنت، Hanzo Hasashi و تمام اعضای خانواده‌اش را به قتل رسانده بود. با این حال، می‌توان مرگ Sub-Zero را آغازگر کشتار در رقابت‌های Mortal Kombat دانست.

۶- یکی از ضربات FATALITY او در تمامی نسخه‌های این سری وجود دارد
شخصیت Scorpion بدون شک یکی از محبوب‌ترین کاراکترهای دنیای Mortal Kombat است. حضور او با صداپیشگی Ed Boon به اولین نسخه از این سری که در اواخر قرن نوزدهم میلادی منتشر شد، برمی‌گردد. جالب است بدانید که یکی از معروف‌ترین ضربات FATALITY شخصیت Scorpion از اولین نسخه تاکنون در بازی وجود داشته است. ضربه‌ای که با نام Toasty شناخته می‌شود در نه قسمت، اعم از Mortal Kombat 10 وجود داشت. این ضربه توسط «دن فوردِن» (Dan Forden) ساخته شد و مراحل صداگذاری آن نیز توسط او صورت گرفت.

۵- او یک شخصیت ژاپنی است
عقرب دنیای Mortal Kombat اصلیت ژاپنی دارد. در جریان بازی Mortal Kombat 4 مشخص می‌شود که Scorpion یا همان «هانزو هاساشی» از اهالی شهر «اوساکا» (Osaka) واقع در کشور ژاپن است. همچنین به طور دقیق در بازی Mortal Kombat 10 این موضوع به صورت مستقیم تایید می‌شود؛ چرا که او در بسیاری از سکانس‌ها به زبان ژاپنی حرف می‌زند.

۴- او یکی از شخصیت‌های قابل دانلود در بازی Injustice: Gods Among Us است
برای آن‌هایی که نمی‌دانند، بازی Injustice: Gods Among Us یک مجموعه مبارزه‌ای در سبک سری Mortal Kombat است که بر اساس شخصیت‌ها و ابرقهرمانان دنیای دی‌سی ساخته و پرداخته شده است. یکی از بزرگ‌ترین نقاط اشتراک این بازی با سری Mortal Kombat استودیوی سازنده آن است. از آن جایی که این تیم به طور مستقیم روی بازی Mortal Kombat نیز کار می‌کند، گاها کراس‌آور‌های جالبی میان این دو مجموعه شکل گرفته است. یکی از مهم‌ترین کاراکتر‌های میهمان در بازی Injustice: Gods Among Us شخصیت Scorpion است که در قالب یک بسته الحاقی به بازی افزوده شد. طراحی او در این بازی که تمی کمیک بوکی دارد توسط «جیم لی» (Jim Lee) انجام شده است.

۳- او در برخی از بازی‌های ورزشی نیز حضور داشته است!
همزمان با افزایش محبوبیت شخصیت Scorpion او در باز‌ی‌های زیادی به عنوان کاراکتر میهمان حضور پیدا کرد. اما علاوه‌بر آن، باید بدانید که Scorpion در دو بازی NBA Jam: Tournament Edition و Major League Baseball: SlugFest نیز به عنوان شخصیت میهمان حضور پیدا کرد. وجود ماسک‌های او و Sub-zero در این دو بازی به محبوبیت آن‌ها کمک زیادی کرد. NBA Jam: Tournament Edition در واقع یک بازی مبتنی بر رقابت‌های بستکتبال است و اولین حضور شخصیت Scorpion در یک بازی غیر مبارزه‌ای محسوب می‌شود.

۲- او در تمامی نسخه‌های مجموعه به جز Mortal Kombat 3 حضور داشته است
Scorpion محبوب‌ترین شخصیت کارگردان این مجموعه یعنی Ed Boon است و این واقعیت تقریبا بر هیچ‌کس پوشده نیست. لذا او به همین بهانه تقریبا در تمامی نسخه‌های این سری از سال ۱۹۹۵ تاکنون، به جز Mortal Kombat 3، حضور داشته است. اگر چه بازی Mortal Kombat 3 تغییرات بزرگی در این مجموعه پدید آورد، اما این تغییرات موجب به حذف دو کاراکتر Raiden و Scorpion از بازی شد که البته غیبت آن‌ها در این مجموعه بسیار کوتاه بود. همچنین بد نیست بدانید که شخصیت Sub-zero تنها کاراکتر حاضر در تمامی نسخه‌های این سری محسوب می‌شود.

۱- زمانی یک بازی دونفره بر اساس داستان Scorpion و Sub-zero درحال توسعه بود
در سال ۲۰۰۵ بازی Mortal Kombat: Shaolin Monks منتشر شد که نسخه‌ای معمولی از این سری با پس زمینه‌ای داستانی بود. بازی در سال عرضه با واکنش‌های مثبتی از سمت طرفداران و منتقدین روبه‌رو شد و چیزی بالغ بر یک میلیون نسخه به فروش رسید. در اواخر سال ۲۰۰۵ حرف و حدیث‌هایی در خصوص یک بازی دو نفره بر اساس شخصیت Scorpion و Sub-zero به گوش می‌رسید. Mortal Kombat: Fire and Ice در اواخر همان سال معرفی و وارد مراحل توسعه شد. حتی قالب کلی گیم‌پلی نیز برای بازی طراحی شده بود، اما در نهایت تیم توسعه‌دهنده قادر به آماده‌سازی و پیشرفت در مراحل توسعه نشد. استودیوی Paradox که وظیفه تولید بازی را برعهده داشت در آن سال تا مرز ورشکستگی پیش رفت و همین موضوع در نهایت مراحل توسعه Mortal Kombat: Fire and Ice را متوقف کرد. استودیوی Paradox در آن سال به Midway Studios تغییر نام داد، اما هرگز مراحل توسعه بازی Mortal Kombat: Fire and Ice از سر گرفته نشد.

منبع : دنیای بازی

0

Check Also

24352345234 310x165 - آمریکا تحریم شیائومی را لغو کرد

آمریکا تحریم شیائومی را لغو کرد

وزارت دفاع ایالات متحده از مواضع اولیه‌ی خود عقب‌نشینی کرده است تا تحریم شیائومی لغو …

745745756 310x165 - انواع اینترنت ثابت و حرکت به سمت 5G خانگی

انواع اینترنت ثابت و حرکت به سمت 5G خانگی

اینترنت ثابت می‌تواند محدود به یک محدوده جغرافیایی خاص باشد که اینترنت‌های ADSL،VDSL و فیبر …